Barkod Sistemi Oluşturmak

 

Yazdırma Programının Seçilmesi

 

Uygun malzemeye/etikete uygun yazıcı ile yazdırma yapabilmek için kullanılacak yazılımın (programın) ihtiyacı karşılayan ve kullanım kolaylığı sağlayan bir yazılım olması gerekmektedir.

 

Genelde barkod/etiket yazıcıları ile birlikte (sadece ilgili yazıcı ile çalışan) sadece yazdırma yapabilen (veritabanı bağlantısı olmayan, kayıtları kaydetmeyen vb özelliğe sahip) ücretsiz olarak bir yazılım verilmektedir. Örneğin Argox barkod/etiket yazıcıları ile birlikte “Argobar Lite” veya "Bartender UltraLite" adlı programlar, Godex barkod/eitket yazıcıları ile "Q-Label" adlı program ücretsiz olarak verilmektedir.

 

Bazı ticari programlar barkod/etiket yazıcılarına herhangi bir ara program kullanmadan yazdırma yapabilmektedir. Örneğin ETA, MIKRO, KORGUN, LOGO, MEGA, NEBİM, SENTEZ vb. programlar bir çok barkod/etiket yazıcılarına direk olarak baskı yapabilmektedirler.

 

Yukarıda belirtilen yazılımlar dışında profesyonel barkod programları satın alınarak barkod/etiket yazıcıları kullanılarak barkod baskısı yapılabilir. Bu tarz programlara Bartender ve Label View adlı programlar verilebilir.

 

Takibatın Yapılacağı Programının Seçilmesi

 

Ürünlerin takibinin yapılabildiği bilgisayar veya el terminali programlarıdır. işletmenin yapısına bağlı olarak her iki yazılım türü olabileceği gibi sadece bir tür yazılım türü ile de takibat yapılabilir. Her sektörün kendine has programları olduğu gibi, genel amaçlı kullanılan programlar da mevcuttur.  Örneğin ETA, MIKRO, LOGO, MEGA gibi programlar tüm sektörlerde tercih edilirken, NEBİM, SENTEZ gibi programlar ağırlıklı olarak tekstil sektörü, KORGUN programları ayakkabı sektörü tarafında tercih edilmektedir. İşletme ihtiyaçlarına ve programların maliyetlerine göre uygun bir program tercih edilmelidir.

 

Önceki Sayfa  Sonraki Sayfa

 

Her Hakkı Saklıdır. © 2012 Bilkur Bilgisayar Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.